Idzie zima, zadbaj o swoje auto!

Idzie zima, zadbaj o swoje auto!

Wielkimi krokami zbliża się zima. A wraz z nią śnieg i mróz. Co to oznacza dla właścicieli samochodów? Oszronione szyby oraz przymarzające drzwi i klamki. Już niedługo poranne skrobanie szyb stanie się naszą codzienną rutyną. Jest to nieprzyjemny, ale konieczny obowiązek. Ale może jest jakieś inne, przyjemniejsze rozwiązanie tego problemu?

Nie da się ukryć, że trzeba włożyć naprawdę sporo wysiłku, by zdrapać kilkumilimetrową warstwę lodu z szyb. Dodajmy do tego poranny pośpiech i niesprzyjającą aurę. Zimowa szarówka, wiatr, śnieg i mróz nie są wymarzonymi warunkami do kilkuminutowej, nadprogramowej aktywności fizycznej.

Tradycyjne metody, takie jak skrobaczki, może i są tanie, ale raczej niezbyt skuteczne i dość uciążliwe. Co więcej, mogą wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. Po sezonie zimowym, wielu właścicieli aut zauważa charakterystyczne rysy na swoich szybach. Nieumiejętne zeskrobywanie szronu i lodu, może doprowadzić do refleksów świetlnych, które mogą wpływać na komfort, a przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy!

Z powodu oszronionej szyby można nabawić się naprawdę poważnych kłopotów. Wg art. 66 Kodeksu drogowego, auto powinno być utrzymane tak, by nie zagrażało bezpieczeństwo. Za niestosowanie się do tego przepisu można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 zł i 6 punktów karnych. Karę zapłacimy również za zalepioną śniegiem tablicę rejestracyjną. Chociaż tutaj cena tego zaniedbania będzie trochę niższa – 100 zł i 3 punkty karne.

Co zrobić, aby uniknąć problemów i zwiększyć swój komfort podczas zimy?

Już podpowiadamy! Zainwestować w przydomowy garaż podziemny SUpark. Z naszym systemem parkingowym nie musisz martwić się ani o zamarznięte szyby, ani o swoje bezpieczeństwo, ani o nieprzewidziane wydatki 🙂

Dzięki przydomowemu garażowi podziemnemu SUpark zaoszczędzisz czas (tak cenny zwłaszcza rano) i nerwy. Z SUparkiem zima Ci niestraszna!

Chcesz wiedzieć więcej o naszym rozwiązaniu? Pobierz foldery oraz karty katalogowe i zobacz jak możesz zastosować nasz garaż. Zobacz też najczęściej zadawane pytania i znajdź odpowiedź, na nurtujące Cię tematy.