modny-garaż-jakie-trendy-dominują-w-architekturze-w-2022_blog

Modny garaż. Jakie trendy w architekturze dominują w 2022

To nie trendy kreują otaczający nas świat. To zmiany, jakie zachodzą w świecie, tworzą trendy. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały ostatnie 2 lata? Nie da się ukryć, że był to wyjątkowo trudny okres. Pandemia, pogłębiające się zmiany klimatyczne, a ostatnio — galopująca inflacja. Te wydarzenia bez wątpienia wpłynęły na to, w jaki sposób będziemy budować i projektować nie tylko domy, ale i garaże.

W architekturze dominuje kilka głównych trendów, które na pewno pozostaną z nami na dłużej! Są to minimalizm i prostota, zwrot ku naturze i ekologii, funkcjonalność, energooszczędność oraz rozwiązania Smart Home. Jak w te trendy wpisuje się przydomowy garaż podziemny SUpark? Perfekcyjnie! Zresztą przekonajcie się sami!

Minimalizm i prostota

Prosty, a zarazem niebanalny i atrakcyjny design, to cechy, które wyróżniają SUpark na tle tradycyjnych, wolnostojących garaży. Jego górną platformę można wyłożyć dokładnie takim samym materiałem, jaki ją otacza. Czyni to przydomowy garaż podziemny praktycznie niewidocznym, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się w otoczenie i nie zaburza ogólnej kompozycji architektonicznej domu. Twoi goście będą pod wrażeniem, a sąsiedzi będą zazdrościć Ci nie tylko samochodu.

Funkcjonalność

Funkcjonalność to drugie imię przydomowego garażu podziemnego SUpark. Przez cały rok panuje w nim stała temperatura, oscylująca w granicach 4-5°C, dzięki czemu masz gwarancję komfortowej podróży, niezależnie czy za szybą panują afrykańskie upały, czy syberyjskie mrozy. Ograniczona przestrzeń? To nie problem! SUpark zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni wokół domu, bo w przeciwieństwie do  murowanego garażu nie zajmuje miejsca na działce. System posiada również opcję ręcznego otwarcia, więc przerwy w dostawie energii nie będą przeszkodą w jego funkcjonowaniu. Podobnie w sytuacji ulewnych deszczy – pomyśleliśmy także o tym i wyposażyliśmy SUpark w system odprowadzania wody.

Ekologia i natura

Coraz głośniej mówi się o proekologicznych rozwiązaniach. Nic w tym dziwnego. Klimat się zmienia i to coraz bardziej gwałtownie. Dobitnie potwierdzają to, chociażby wichury, które w ostatnim czasie przeszły nad Polską i spowodowały ogromne starty. Jeśli szukasz rozwiązania, które troszczy się o przyszłość naszej planety, to SUpark jest właśnie dla Ciebie. Schowana pod ziemią konstrukcja nie pochłania ciepła, przez co jest neutralna dla środowiska. Co więcej, w całości może zostać poddana recyklingowi, a w razie przeprowadzki, garaż możesz przenieść w nowe miejsce zamieszkania, nie pozostawiając niczego w glebie. Chcesz uwzględnić na swojej posesji więcej zieleni? SUpark ci to umożliwi!  Zaoszczędzoną przestrzeń możesz wykorzystać na przykład jako dodatkowy trawnik.

Smart Home

Coraz więcej osób decyduje się na zakup systemów Smart Home. Inteligentne czujniki, oświetlenie, ogrzewanie czy systemy alarmowe to rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie. A co gdyby podobne rozwiązania zastosować w przypadku garaży? Przydomowy garaż podziemny SUpark sterowany jest poprzez aplikację. Co więcej, w opcjach dodatkowych, garaż wyposażony jest w specjalny system antyoblodzeniowy, który uruchamia się automatycznie, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 3°C. SUpark to garaż skrojony na Twoją miarę. Dzięki opcjom customizacji możesz dostosować go do swoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli nasze argumenty Was nie przekonały to, mamy jeszcze jednego asa w rękawie. Nasz innowacyjny projekt został doceniony w konkursie Dobry Design 2022, w kategorii Smart Home.

Energooszczędność

Wysuwany garaż podziemny, sterowany za pomocą aplikacji? Jego użytkowanie musi kosztować krocie! Nic bardziej mylnego! Przydomowy garaż podziemny SUpark został wyposażony w silnik o mocy 7,5 kW. Czas jego pracy podczas podnoszenia platformy to niecała minuta. Wykonując proste obliczenie, dochodzimy do wniosku, że jednostkowy koszt podniesienia to około 40 groszy. W przypadku opuszczania działa to w drugą stronę. Silnik działa jak prądnica, a więc produkuje prąd, a nie go pobiera. Podsumowując, zaparkowanie samochodu w naszym rozwiązaniu nie kosztuje więcej niż otwarcie i zamknięcie bramy elektrycznej. Postaw na energooszczędność i wybierz SUpark!

Garaż wpisujący się w najnowsze trendy w budownictwie i architekturze? Z przydomowym garażem podziemnym SUpark to możliwe.


Chcesz wiedzieć więcej o naszym rozwiązaniu? Pobierz foldery oraz karty katalogowe i zobacz jak możesz zastosować nasz garaż. Zobacz też najczęściej zadawane pytania i znajdź odpowiedź, na nurtujące Cię tematy.