FAQSUPARK

W FAQ znajdziesz najczęściej zadawane pytania dotyczące garażu podziemnego SUpark.

Przydomowy garaż podziemny SUpark działa jak dobrze wszystkim znana winda!  Wysuwa się niemal niesłyszalnie przy użyciu pilota lub aplikacji. Wystarczy kilkadziesiąt sekund i Twoje auto jest gotowe do drogi.

Garaż podziemny SUpark znacząco różni się od podnośnika warsztatowego. To stalowa, zintegrowana konstrukcja, która składa się z kontenera i urządzenia dźwigowego. SUpark ponadto wyróżnia to, że jego górna platforma opiera się tylko na dwóch wspornikach i można ją wyłożyć dowolnym materiałem: kostką, brukiem czy trawą, przez co garaż staje się on niemal niewidoczny.

Kontener garażowy posiada wymiary 2,54 x 6,2 m jednak jest on chowany pod ziemią, dzięki czemu cieszysz się dodatkową przestrzenią na np. zaparkowanie drugiego samochodu, boisko do koszykówki czy dodatkowy trawnik.

Garaż

SUpark ma ok 16m2 więc jeśli nazwiemy go garażem to według nowelizacji Prawa Budowlanego budynki wolnostojące, parterowe, czyli należące do nich m.in. garaże, budynki gospodarcze oraz wiaty, o powierzchni do zabudowy do 35 m2, nie wymagają pozwolenia na budowę. Co ważne, łączna ich ilość na jednej działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.

Miejsce parkingowe

Jeżeli natomiast nazwiemy SUpark miejscem parkingowym to pozwolenie budowlane nie będzie konieczne, o ile liczba planowanych miejsc postojowych nie przekroczy 10 stanowisk. Art. 29 ust. 1 pkt 10 Prawa budowlanego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1202 ze zm.) stanowi, że pozwolenia na budowę nie wymaga budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie. Takiej budowy nie trzeba również zgłaszać organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

Doskonale wiemy, jak w dzisiejszych zabieganych czasach ważny jest czas. SUpark to innowacyjny garaż podziemny, w którym parkuje się niezwykle szybko (45 sekund) i intuicyjnie. Nie musisz martwić się więc, że przez długi czas podnoszenia platformy spóźnisz się do pracy czy na ważne spotkanie.

Tworząc przydomowy garaż podziemny SUpark chcieliśmy udowodnić, że garaż może być przyjazny dla klimatu. Dzięki schowanej pod ziemią konstrukcji SUpark nie pochłania ciepła, przez co jest neutralny dla środowiska. Kolejnym atutem jest fakt, że w całości może zostać poddany recyklingowi.

W SUparku może zaparkować pojazd o maksymalnych wymiarach:

Maksymalna długość pojazdu: 5240 mm
Maksymalna szerokość pojazdu:
– bez lusterek: 2000 mm
– z lusterkami: 2300 mm
Maksymalna wysokość pojazdu: 1850 mm

Zaprojektowany układ podnoszenia gwarantuje udźwig pojazdu o wadze maksymalnej do 2 ton.

Podnoszenie

SUpark został wyposażony w silnik o mocy 7,5 kW. Czas pracy podczas podnoszenia to niecała minuta. Można więc łatwo obliczyć, że jednostkowy koszt podniesienia to około 40 groszy.

Opuszczanie

Z kolei w przypadku opuszczania działa to w drugą stronę, bo silnik działa jak prądnica, więc produkuje prąd a nie go pobiera. Podsumowując, zaparkowanie samochodu przy zastosowaniu takiego rozwiązania, nie kosztuje więcej niż otwarcie i zamknięcie bramy elektrycznej.

Korba

Projektując przydomowy garaż podziemny SUpark myśleliśmy przede wszystkim o wygodzie użytkowania i dużej funkcjonalności. Przewidzieliśmy ryzyko wystąpienia awarii lub braku zasilania, dlatego SUpark można otworzyć mechanicznie za pomocą korby. Otwieranie awaryjne nie wymaga dużej siły dzięki zastosowaniu dodatkowego przełożenia w mechanizmie awaryjnego otwierania.

Agregat

Ponadto urządzenie przystosowane jest do podłączenia agregatu prądotwórczego. Silnik zasilający urządzenie to 7,5 KW więc agregat nie należy do potężnych. Nie ma więc ryzyka, że nie dostaniecie się do swojego auta. 

W garażu podziemnym SUpark temperatura jest stała o każdej porze roku i oscyluje w granicach 4-5 stopni Celsjusza, co w przypadku upalnych czy mroźnych dni ma ogromny wpływ na komfort przed rozpoczęciem podróży.

W przydomowym garażu podziemnym SUpark Twoje auto jest bezpieczne. Górna krawędź kontenera posiada uszczelnienie oraz specjalne otwory, które skutecznie odprowadzają wodę i zabezpieczają samochód oraz garaż przed zalaniem.

Projektując przydomowy, podziemny garaż SUpark wzięliśmy pod uwagę pogodę panującą w Polsce. Po zamknięciu garażu komora jest w 100% szczelna i woda nie ma prawa dostać się do środka.

Górną platformę przydomowego garażu podziemnego SUpark można wykończyć dowolnym materiałem: kostką, brukiem czy trawą. Dzięki temu możesz cieszyć się dodatkową przestrzenią i wykorzystać ją w wybrany przez Ciebie sposób.

Wentylacja odbywa się samoczynnie, każdorazowo przy okazji otwierania i zamykania kontenera. Przez to, że pod ziemią panuje stała temperatura wynosząca 4-5°C, dlatego w garażu nie występuje problem np. ze skraplaniem się wody. SUpark można wyposażyć również w dodatkowy wentylator.

Mróz nie stanowi dla SUparku żadnego problemu. Garaż w opcjach dodatkowych posiada system antyoblodzeniowy, który włącza się automatycznie, gdy temperatura spadnie poniżej 3°C oraz specjalne maty grzewcze, które skutecznie uniemożliwiają zamarzanie górnej platformy, a także zbieranie się śniegu.

Maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi 20 tygodni od daty zaksięgowania wpłaty drugiej transzy.

Czas zamontowania windy samochodowej SUpark zajmuje maksymalnie 72 godziny. To mniej niż weekendowy wypad za miasto.

Przygotowanie terenu pod montaż konstrukcji leży po stronie klienta, ale można to też zlecić nam. Gdy teren jest już gotowy do użytku, przywozimy zintegrowaną konstrukcję, montujemy ją i uruchamiamy… i to wszystko!

Na garaż podziemny SUpark udzielamy aż 15 lat gwarancji. Obejmuje ona każdą usterkę wynikającą z wadliwej produkcji lub montażu, pod warunkiem regularnego serwisowania garażu.

System sterowania SUparku oparty jest na technologii Bluetooth 4.0. Gwarantuje to niezawodną i odporną na zakłócenia transmisję, korzystającą z adaptacyjnego zmieniania częstotliwości (AFH – Adaptive Frequency Hopping), mechanizmu retransmisji i sum kontrolnych CRC (Cyclic Redundancy Check). Bezpieczeństwo: parowanie, łączenie i prywatność oraz ochrona przed atakami typu Man-In-The-Middle i szyfrowanie AES-128.

Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach ludzie przeprowadzają się znacznie częściej niż jeszcze kilkanaście lat temu. SUpark zaprojektowaliśmy tak, aby w sytuacji zmiany miejsca zamieszkania można było go bez problemu przenieść bez pozostawiania czegokolwiek w glebie. Garaż, który będzie zawsze przy Tobie? Z SUparkiem to możliwe!